Comunicat Direcția Silvică Neamț

0

           In contextul evolutiei situatiei epidemiologice din tara noastra legat de aparitia si raspandirea coronavirusului COVID-19 este foarte important sa reactionam cu calm si luciditate, dar si cu realism si prudenta; nu este cazul sa ne alarmam inutil si trebuie sa respectam recomandarile facute de autoritatile medicale in ceea ce priveste normele de preventie si de limitare a raspandirii virusului.

            In sensul celor aratate anterior solicitam persoanelor fizice, in special proprietarilor de padure care au contracte de administrare/paza cu ocoalele silvice, cat si reprezentantilor persoanelor juridice care au relatii contractuale cu Directia Silvica Neamt sa limiteze la maxim contactele directe cu personalul silvic angajat, cel putin pana la 31 martie 2020. 

Petitiile, cererile de marcare si orice alta corespondenta care nu au caracter de urgenta pot fi inaintate pe fax, e-mail sau posta. 

 Ocolul Silvic Bicaz
Adresa: Str. Republicii, nr.8
Localitate: Bicaz
Telefon: 0233 254250 
Fax: 0233 253940
E-mail: bicaz@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Borca
Localitate: Borca
Telefon: 0233 268018 
Fax: 0233 268189
E-mail: borca@neamt.rosilva.ro

 
 Ocolul Silvic Brates
Localitate: Tarcau
Telefon: 0233 240057 
Fax: 0233 240061
E-mail: brates@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Gircina
Adresa: Str. Cetatea Neamt, nr. 198
Localitate: Piatra Neamt
Telefon: 0233 242270 
Fax: 0233 206082
E-mail: gircina@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Pipirig
Adresa: Str. Ion Creanga, nr.4
Localitate: Pipirig
Telefon: 0233 252004 
Fax: 0233 252516
E-mail: pipirig@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Poiana Teiului
Localitate: Poiana Teiului
Telefon: 0233 266006 
Fax: 0233 266060
E-mail: poiana_tei@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Roman
Adresa: Str. Cuza Voda, nr. 78
Localitate: Roman
Telefon: 0233 740323 
Fax: 0233 740 472
E-mail: roman@neamt.rosilva.ro

 
 Ocolul Silvic Roznov
Adresa: Str. Tineretului, nr. 166
Localitate: Roznov
Telefon: 0233 665832 
Fax: 0233 665832
E-mail: roznov@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Tarcau
Localitate: Tarcau
Telefon: 0233 240080 
Fax: 0233 206062
E-mail: tarcau@neamt.rosilva.ro

 
 Ocolul Silvic Targu Neamt
Adresa: Str. Stefan cel Mare, nr. 8
Localitate: Targu Neamt
Telefon: 0233 790140 
Fax: 0233 790231
E-mail: tgneamt@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Tazlau
Localitate: Tazlau
Telefon: 0233 298155 
Fax: 0233 298 502
E-mail: tazlau@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Vaduri
Localitate: Preluca
Telefon: 0233 241936 , 0233 241937 
Fax: 0233 241484
E-mail: vaduri@neamt.rosilva.ro

 
Ocolul Silvic Varatec
Localitate: Varatec
Telefon: 0233 244602 
Fax: 0233 244905
E-mail: varatec@neamt.rosilva.ro
 

Cetatenii se pot adresa si Directiei Silvice Neamt prin alte mijloace de comunicare decat prezentarea personal la sediul institutiei, respectiv:

Telefon:         0233/2116960233/211697

Fax:                0233/212736

e-mail:            office@neamt.rosilva.ro

posta:             Directia Silvica Neamt, Piatra Neamt str. V.A. Urechia 24, 610100 jud. Neamt

Sursa: ZiarTarguNeamt.RO

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește cookies pentru a îmbunătăți experiența ta. Sperăm că ești de acord cu asta. Dacă nu, poți refuza. Accept Citește mai mult