(FOTO) Sărbătoarea Şcolii Nemţene ediția 2019

0

Inspectoratul Școlar Județean (ISJ) Neamț a organizat marți, 17 decembrie, la Central Plaza Hotel,  cea de-a VII-a ediție a „Sărbătorii Școlii Nemțene”.

Manifestarea a reunit și în acest an elevi cu rezultate deosebite, cadre didactice , alături de oficialități locale și județene.

Sărbătoarea prin care elevii olimpici internaţionali şi naţionali și profesorii lor îndrumători, au avut parte de recunoștința conducerii județului și respectul corpului profesoral a debutat prin intonarea imnului de stat către corul „Imperiialii” al Seminarului Teologic Liceal Ortodox „Sfinții Împărați Constantin și Elena’”din Piatra Neamț.

A urmat mesajul transmis de Elena Laiu, inspector şcolar general: „Dragi elevi, stimați colegi, profesori, vă felicităm pentru povestea de succes pe care ați scris-o împreună, transformând trecutul și prezentul în viitor. Faptul că faceți performanță la cel mai înalt nivel denotă că putem vorbi, înainte de toate de vocație și pasiune, cerificate prin premiile și medalii obținute în competițiile naționale și internaționale […] Datorăm împlinirea celei de-a VII-a ediții a „Sărbătorii Școlii Nemțene” Consiliului Județean Neamț, care prin generoasa suma de 130 de mii de lei a făcut posibil susținerea performanței a tuturor actorilor educaționali care etalează zona Neamțului în tabloul educației românești și internaționale.

Au fost recompensați cu Diplome de Excelență reprezentanți ai autorităților județene, alături de primarii din municipiile, orașele și comunele din Neamț care au înțeles că educația este prioritară

Cel mai așteptat moment al festivității a fost  bineînțeles, premierea celor mai merituoși elevi și a cadrelor didactice care s-au evidențiat în acest an. Au fost răsplătiți cu diplome și premii în bani elevi sau echipe, alături de profesorii coordonatori, care au făcut cinste județului atât la competițiile naționale, cât și la cele din afara țării.

De asemenea, un alt moment deosebit, încărcat de emoție, a fost și premierea, la categoria „Domnul Trandafir”, a dascălilor care s-au remarcat prin creativitatea și pasiunea depusă la catedră.

LISTA elevilor și profesorilor premiați la „Sărbătoarea Școlii Nemțene” , ediția a VII-a


UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT OLIMPIADA NAȚIONALĂ NUMELE ELEVULUI CLASA PREMIUL NUME PROFESOR NUME PROFESOR NUME PROFESOR NUME PROFESOR

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ ȘI LIMBI CLASICE




1 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ SECURE BIANCA a VI a PREMIUL I ȘERBAN PETRONELA
2 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ SIMIONESCU ALIS VALENTINA a VI a PREMIUL al III-lea SAVA ANCA-ELENA
3 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ SAVA ALEXIA IOANA a VII-a MENȚIUNE CIAI VALENTINA MARIA
4 LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI” SĂBĂOANI OLIMPIADA PENTRU ELEVII DIN MEDIUL RURAL – UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURA COBZARU DENISA-MIHAELA a V-a MENȚIUNE GAVRILĂ ANA-CĂTĂLINA
5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BORLEȘTI OLIMPIADA PENTRU ELEVII DIN MEDIUL RURAL – UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURA DIACONU ANASTASIA a VII-a MENȚIUNE OLTEANU DAN GEORGE
6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 PILDESTI CORDUN OLIMPIADA PENTRU ELEVII DIN MEDIUL RURAL – UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURA ROȘU DARIA IOANA a VIII-a MENȚIUNE SANDU CARMEN
7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VADURI, ALEXANDRU CEL BUN OLIMPIADA PENTRU ELEVII DIN MEDIUL RURAL – UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURA SOFRONIE TEODORA a VI a MENȚIUNE MIRON SIMONA ANDREEA
8 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE DALIDIS J.C. DIMITRIE a XII-a PREMIUL al II-lea ARGATU ILARION
9 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE COROIU VIOLETA a XI-a MENȚIUNE TUDOR NICOLETA
10 LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE ENACHI ALEXANDRU a IX-a MENȚIUNE STOICA ANAMARIA IRINA
11 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE HUȘANU BIANCA ANDREEA a VIII-a MENȚIUNE STOICA ANAMARIA IRINA
12 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL DE LECTURĂ ȘI INTERPRETARE TRANSCURRICULARĂ ,,IONEL TEODOREANU” IGNEA BIANCA a VII-a PREMIUL al II-lea ZAHARESCU CARMEN MIHAELA
13 LICEUL „VASILE CONTA” TÎRGU NEAMȚ CONCURSUL INTERDISCIPLINAR – Cultură și Spiritualitate Românească LAIU ȘTEFAN a VIII-a PREMIUL AL III-LEA – proba de proiect CRISTEA DANIELA SANDU MARIUS EMANUEL COJOCARIU KARINA-INGRID
14 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE ALECSANDRI ROMAN CONCURSUL INTERDISCIPLINAR – Cultură și Spiritualitate Românească VENIAMIN MIHNEA IOAN a VIII-a MENȚIUNE MOLDOVEANU LILIANA POPA CRISTINA ELENA

NEOGREACĂ ȘI LIMBI STRĂINE






15 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ LEVÎRDĂ IOANA a X-a PREMIUL al II-lea
16 COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ URZICĂ IOANA-PAULA a IX-a PREMIUL al III-lea
17 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA NEOGREACĂ LAZĂR ANASTASIA a IX-a MENȚIUNE
18 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA NEOGREACĂ LĂMĂȘANU ANDREI MENȚIUNE
19 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ ENACHE IOANA a VIII-a PREMIUL al II-lea BIȚA ELENA
20 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ FILIP MURARU AMALIA a XI-a MENȚIUNE JORA CLAUDIA-IONELA
21 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ KLOETZER ILINCA-MARIA a IX-a MENȚIUNE FILIMON CODRUȚA LUIS-MARI
22 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ PARMAC TEODORA a XII-a MENȚIUNE IONESCU ANCA
23 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ ANGHEL MIRCEA OCTAVIAN a IX-a PREMIUL al II-lea MITREA ELENA
24 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ LINGURARU ANDREI THEODOR a XII-a PREMIUL al II-lea MITREA ELENA

MATEMATICĂ







25 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ POLENCIUC RAREȘ a IX-a MENȚIUNE CONSTANTIN GABRIEL
26 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BICAZ-CHEI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SATELOR DIN ROMÂNIA VOAIDEȘ-NEGUSTOR ROBERT IONUȚ a VII-a PREMIUL al III-lea MATEI LILIOARA
27 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION CREANGĂ OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SATELOR DIN ROMÂNIA CHELARU ELENA ISABELA a VIII-a MENȚIUNE PLOȘNIȚĂ CARMEN
28 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURS PLURIDISCIPLINAR PROSOFT@NT- proba de matematică BICIUȘCĂ MATEI ALEXANDRU a X-a MENȚIUNE CIOBANU PETRE
29 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI BULAI PETRU IONUȚ a XI-a PREMIUL al III-lea BUHAI ILENUȚA
30 COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI PAȘPARUGĂ RADU-MIHAI a XI-a PREMIUL al III-lea OLARU CLEOPATRA
31 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” PIATRA-NEAMT CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI BURGHELEA ALEXANDRA IOANA a X-a MENȚIUNE SAVIN SABINA
32 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI CANSCHI MARIAN CRISTIAN a XII-a MENȚIUNE BUHAI ILENUȚA
33 LICEUL „VASILE CONTA” TÎRGU NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI CIUDIN LARISA a XII-a MENȚIUNE TROFIN CRISTINA-MANUELA
34 COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI CRĂESCU PATRICIA a IX-a MENȚIUNE MITITELU CRISTODOR RADU
35 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI HUMĂ RĂZVAN VASILE a X-a MENȚIUNE CIOCAN CLAUDIA
36 COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI PETRIȘOR DIANA a XII-a MENȚIUNE DIACONU DORINA
37 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” PIATRA-NEAMT CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI TOMA EMILIA a XII-a MENȚIUNE GEORGESCU LILIANA

FIZICĂ







38 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ APALAGHIEI IOAN a VI a MENȚIUNE STROIA ELENA LUMINIȚA
39 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ APOSTOL ALEXANDRU a VIII-a MENȚIUNE SECARĂ CRISTINEL
40 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ BUȚIURCĂ MIHNEA a VIII-a MENȚIUNE OSTAFE CONSTANTIN
41 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ BUZDEA MATEI a IX-a MENȚIUNE HARALAMB DOREL
42 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ CHIRIAC GEORGE a X-a MENȚIUNE MERFEA ROMEO
43 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ MANOLE DANIEL a XI-a MENȚIUNE HARALAMB DOREL
44 COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ SCURTU IANCU MATEI a VIII-a MENȚIUNE
45 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BICAZ-CHEI CONCURSUL DE FIZICĂ ȘI CHIMIE PENTRU ȘCOLILE DIN RURAL IMPULS PERPETUUM VOAIDEȘ-NEGUSTOR ROBERT IONUȚ a VII-a PREMIUL al II-lea COTFASĂ LUMINIȚA TRIFAN ADRIANA
46 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION CREANGĂ CONCURSUL DE FIZICĂ ȘI CHIMIE PENTRU ȘCOLILE DIN RURAL IMPULS PERPETUUM ENEA CIPRIAN COSTEL a VI-a MENȚIUNE CUJBĂ NECULAI
47 LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI” SĂBĂOANI CONCURSUL DE FIZICĂ ȘI CHIMIE PENTRU ȘCOLILE DIN RURAL IMPULS PERPETUUM SESCU GEORGIANA CLAUDIA a VIII-a MENȚIUNE VACARU ANGELA SCÎRLAT ANIȘOARA
48 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL INTERDISCIPLINAR VRÂNCEANU- PROCOPIU (mențiune), CONCURSUL DE FIZICA EVRIKA (mențiune) MANOLE DANIEL a XI-a MENȚIUNE HARALAMB DOREL NEȚA CAMELIA ELENA
49 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN CONCURSUL INTERDISCIPLINAR VRÂNCEANU PROCOPIU OKUKURA ANDREW HIROAKI a XII-a MENȚIUNE OSTAFE CONSTANTIN URSĂRESCU MARIAN
50 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN CONCURSUL INTERDISCIPLINAR VRÂNCEANU PROCOPIU CHIRIAC GEORGE a X-a MENȚIUNE MERFEA ROMEO URSĂRESCU MARIAN
51 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL DE FIZICA EVRIKA BUZDEA MATEI a IX-a PREMIUL al III-lea HARALAMB DOREL
52 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” PIATRA-NEAMT CONCURSUL DE FIZICA EVRIKA BEREA GEORGE ALEXANDRU a VII-a MENȚIUNE ILIE AIDA

ASTRONOMIE







53 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ (UNGARIA) și OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE (ROMÂNIA) PASCAL FLAVIA-CRISTINA ONICIUC GRIGORUŢĂ
54 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ APOSTOL ALEXANDRU a VIII-a MENȚIUNE ONICIUC GRIGORUŢĂ

CHIMIE







55 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE FILIP MURARU ELENA a X-a MENȚIUNE IONICĂ FLORICA
56 COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE CHIMIE PETRU PONI PETRIȘOR LAURA CRISTINA a XI-a PREMIUL al II-lea RUSU MARIA
57 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE CHIMIE PETRU PONI CIOBANU ALIN VIOREL a IX-a MENȚIUNE LEANCA PAULA
58 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE CHIMIE PETRU PONI CIOCAN DANIEL GABRIEL a XI-a MENȚIUNE LEANCA PAULA
59 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE „CHIMIA – PRIETEN SAU DUȘMAN?” ENACHE ANDI-IOAN a XI-a PREMIUL al II-lea CÎRCU NADIA
60 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE „CHIMIA – PRIETEN SAU DUȘMAN?” MIRON RAREȘ a XI-a PREMIUL al II-lea CÎRCU NADIA
61 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” PIATRA-NEAMT CONCURSUL DE CHIMIE RALUCA RÎPAN LUPAŞCU SIMON-DIMITRIE a VII-a PREMIUL al III-lea VIŞAN CARMEN-MIHAELA

BIOLOGIE







62 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE SAVIN BIANCA a X-a MENȚIUNE VEISS ALOMA-MARIA
63 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE SĂVOAIA MARIA a IX-a MENȚIUNE VEISS ALOMA-MARIA
64 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” PIATRA-NEAMT CONCURSUL NAȚIONAL DE BIOLOGIE GEORGE EMIL PALADE DENCIU ANDREI CRISTIAN a VII-a PREMIUL al II-lea VEISS ALOMA-MARIA

INFORMATICĂ







65 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ PE ECHIPE ANDRIEȘ VLAD-ANDREI, APETREI RĂZVAN-EMANUEL, CIUTĂ ANDREI-CĂLIN, DARIE SERGIU-EUSEBIU, DĂSCĂLESCU ȘTEFAN-COSMIN, TABLAN ANDREI-RĂZVAN MANOLACHE GHEORGHE
66 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ DĂSCĂLESCU ȘTEFAN COSMIN a XI-a MENȚIUNE MANOLACHE GHEORGHE
67 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ CRĂCIUN FLAVIU IOAN a XII-a MENȚIUNE MOLDOVANU FLORIN
68 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ ENĂCHESCU ANDREI-FLORIN a VI a MENȚIUNE OLARU LIVIU-CONSTANTIN
69 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI CREȚU LAURENȚIU VASILE a XI-a PREMIUL I RADU DRAGOȘ NECULAI ACHIREI MARIAN CRACANĂ IOAN
70 LICEUL „MIHAIL SADOVEANU” BORCA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI APĂVĂLOAIEI ROBERT-FLORIN a XII-a MENȚIUNE CHIRILĂ LILIANA
71 LICEUL „MIHAIL SADOVEANU” BORCA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI GHERASIM GEORGIAN a XII-a MENȚIUNE CHIRILĂ LILIANA
72 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURS PLURIDISCIPLINAR PROSOFT@NT DARIE SERGIU EUSEBIU a XI-a PREMIUL I IFTIME CRISTINA BLAGA GABRIELA
73 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURS PLURIDISCIPLINAR PROSOFT@NT CIOCÎRLAN PETRU a XII-a MENȚIUNE COSTRACHEVICI ELENA
74 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURS PLURIDISCIPLINAR PROSOFT@NT TEMEȘ GEORGE a X-a MENȚIUNE ENE DUMITRU
75 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURS PLURIDISCIPLINAR PROSOFT@NT VAMANU PETRU GABRIEL a X-a MENȚIUNE – echipă MANOLACHE GHEORGHE
76 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ CONCURS PLURIDISCIPLINAR URMAȘII LUI MOISIL DĂSCĂLESCU ȘTEFAN COSMIN a XI-a PREMIUL al II-lea MANOLACHE GHEORGHE

GEOGRAFIE







77 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE GEOGRAFIE CHIRILOI EMA-IOSEFINA a VIII-a PREMIUL I LETOS CRISTINA
78 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE GEOGRAFIE GRĂMADĂ ANDREEA IOANA a IX-a MENȚIUNE MAGDALINA ELENA-SIMONA
79 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE – TERRA – MICA OLIMPIADĂ DE GEOGRAFIE SUREI ȘTEFAN a VI-a PREMIUL al II-lea PÎNTEA SORIN ADI
80 LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU” ROZNOV CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE – TERRA – MICA OLIMPIADĂ DE GEOGRAFIE POPA EMILIAN a VI-a PREMIUL al III-lea DUCA MARIA CARMEN
81 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE – TERRA – MICA OLIMPIADĂ DE GEOGRAFIE HELGIU MIHAIL a V-a MENȚIUNE LETOS DUMITRU
82 COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES” PIATRA-NEAMT CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE – TERRA – MICA OLIMPIADĂ DE GEOGRAFIE SANDU ILINCA a V-a MENȚIUNE MAGDALINA ELENA-SIMONA

ISTORIE, SOCIO-UMANE, TINERII DEZBAT






83 LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU” ROZNOV OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE ALBIS MARIA – LARISA a XI-a MENȚIUNE NEDELOIU PAUL DANIEL
84 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE ALEXANDRU PETRONELA-LAURA a XI-a MENȚIUNE MĂTĂSARU-IONESCU ELENA-DANIELA
85 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE LUCA IOAN OCTAVIAN a X-a MENȚIUNE IRIMIA DAN
86 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE TANASĂ ANDREEA a XI-a MENȚIUNE CUCOȘ-GRIGORE ADINA
87 LICEUL „CAROL I”, ORAS BICAZ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE SOCIO-UMANE AILENEI IOANA a XII-a MENȚIUNE LAZAR GEORGE
88 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE SOCIO-UMANE MIRON IONELA SIMONA a XII-a MENȚIUNE LOZINCĂ MARIA
89 COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PEDAGOGIE-PSIHOLOGIE – LICEE PEDAGOGICE FILIMON ANDREEA-GABRIELA a XI-a MENȚIUNE BACIU DANIELA
90 LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU” ROZNOV OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE SOCIO-UMANE – Cultură Civică BURLACU MARIA- MIRUNA, ANDRONACHE BRÂNDUȘA-IOANA a VIII-a MENŢIUNE – ECHIPAJ HIZAN ADRIAN
91 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ŞI GÂNDIRE CRITICĂ – TINERII DEZBAT STAHIE EMMA a IX-a MENȚIUNE OBREJA LIDIA
92 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ŞI GÂNDIRE CRITICĂ – TINERII DEZBAT CORFĂ BIANCA, STAHIE EMMA, APETREI COSMIN a IX-a MENŢIUNE – ECHIPAJ OBREJA LIDIA
93 LICEUL „VASILE CONTA” TÎRGU NEAMȚ CONCURSUL RECUNOȘTINȚĂ FĂURITORILOR MARII UNIRI LAIU ȘTEFAN a VIII-a PREMIUL I CRISTEA DANIELA
94 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL RECUNOȘTINȚĂ FĂURITORILOR MARII UNIRI POPA DANIELA ELENA a XII-a PREMIUL al II-lea NECULĂEȘ CRISTINA

RELIGIE ORTODOXĂ







95 LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „SFINȚII ÎMPĂRAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE PENTRU SEMINARII ȘI LICEE TEOLOGICE ORTODOXE GÂRBEA I IONUŢ MĂDĂLIN a XI-a PREMIUL al II-lea OPREA ȘTEFAN
96 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul ortodox APOSTOL MARIA-ELIDIA a XI-a PREMIUL al III-lea IONIȚĂ ELENA
97 LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE PENTRU SEMINARII ŞI LICEE TEOLOGICE ORTODOXE AILINCĂI DUMITREL a X-a PREMIUL al III-lea HRIBAN FLORIN
98 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU SEMINARII ȘI LICEE TEOLOGICE ORTODOXE AVRĂMIUC M. PAUL a IX-a MENȚIUNE GĂLUȘCĂ MIREL
99 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU SEMINARII ȘI LICEE TEOLOGICE ORTODOXE BISTRICIANU I. MARIA a X-a MENȚIUNE LAIU VIOREL-ROMUS
100 LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE PENTRU SEMINARII ŞI LICEE TEOLOGICE ORTODOXE ENACHI ALEXANDRU a IX-a MENȚIUNE HRIBAN FLORIN
101 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul ortodox ARON BIANCA a XII-a MENȚIUNE IONIȚĂ ELENA
102 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul ortodox BĂLĂOIU BIANCA ELENA a VI a MENȚIUNE TANASĂ NUȚA
103 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul ortodox BĂLĂOIU IOANA a XI-a MENȚIUNE FILIP DANIELA
104 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul ortodox DAMIAN LOREDANA DANIELA a X-a MENȚIUNE FILIP DANIELA
105 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul ortodox ICHIM BOGDAN a IX-a MENȚIUNE IONIȚĂ ELENA

RELIGIE CATOLICĂ







106 ȘCOALA PROFESIONALĂ ADJUDENI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic FĂRĂOANU FLAVIO VLĂDUȚ a VII-a PREMIUL I DUMEA ANGELA
107 LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic DOBRIN I.V. ROXANA – GEORGIANA a IX-a PREMIUL al II-lea SOFRONIE MARIANA
108 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 PILDESTI CORDUN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic PĂTĂCHI DARIA a V-a PREMIUL al II-lea BLAJ PAULINA
109 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHERAEȘTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic ENĂȘOAIE DENISA MARIA a VII-a PREMIUL al III-lea MĂTĂLICĂ PAULA
110 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic MĂRTIȘCĂ DIANA MARIA a VIII-a PREMIUL al III-lea BEJAN LUCIA GEMA
111 LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic MÎRȚ G. DANIEL a XII-a PREMIUL al III-lea SOCIU CRISTINEL
112 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic DĂMOC ISABELLA a V-a MENȚIUNE BEJAN LUCIA GEMA
113 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE PĂTRAȘCU” BURUIENEȘTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic FERARU DENIS a VIII-a MENȚIUNE CIURARU MARIA-TEREZA
114 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 PILDESTI CORDUN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic GAL IOAN ANDREI a V-a MENȚIUNE BLAJ PAULINA
115 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE – cultul romano-catolic PERICICĂ LUCIA ADINA a XI-a MENȚIUNE DOGAN PAULA ODILLE

ARTĂ ȘI MUZICĂ







116 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI/ SECȚIUNEA PICTURĂ DE ICOANĂ EȘANU VASILICĂ-CIPRIAN a XII-a PREMIUL I ȚÂRDEA DAN
117 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI/ SECȚIUNEA PICTURĂ DE ICOANĂ PRUNDEANU C. VASILE a XII-a PREMIUL I ȚÂRDEA DAN
118 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI GICOVEANU VLAD a XII-a PREMIUL al III-lea AGACHE GRIGORE
119 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI LUNGU-AILENEI ANDREI a XI-a PREMIUL al III-lea POTOP ȘTEFAN
120 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI REBEGIA LIVIA a XII-a PREMIUL al III-lea DĂNILĂ CORINA
121 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE GHEORGHIU BIANCA a XII-a PREMIUL al II-lea CIOBANU LEONID
122 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE SBERA IULIAN a X-a PREMIUL al II-lea CIOBANU LEONID
123 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE TANASĂ EMILIA-GEORGIANA a XII-a PREMIUL al II-lea MANCAȘ MIHAELA
124 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE APOSTOL CĂTĂLIN a XII-a PREMIUL al III-lea TOMA ELENA OLGUȚA
125 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE DAMASCHIN IONUȚ a XI-a PREMIUL al III-lea RUSU SIDOR
126 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE STĂNESCU VIOLETA-ISABELA a XII-a PREMIUL al III-lea PAVEL NARCISA
127 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE COCIORVĂ MIHAI a XI-a MENȚIUNE ALBU MIHĂIȚĂ
128 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE TRUFEA RAREȘ a IX-a MENȚIUNE HORGHIDAN IRINA

EDUCAȚIE FIZICĂ







129 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR – OINĂ BĂIEȚI LICEE GHERGHEL PETRU – căpitan de echipă a XII-a PREMIUL I POPA IOAN
130 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PREGĂTIRE SPORTIVĂ TEORETICĂ RUSU G. ANA GABRIELA a XII-a PREMIUL al II-lea CAZACU MĂRIOARA
131 COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET” PIATRA-NEAMȚ GIMNAZIADA DE BADMINTON – echipe mixte LAIU ANDRA ELENA, IFTIMIA ROBERT, POSTOLACHE ANDRA ECATERINA, MUNTEANU MATEI a VII-a PREMIUL al II-lea – ECHIPAJ URSACHE VASILE-ANDREI
132 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PREGĂTIRE SPORTIVĂ TEORETICĂ TRAJIC D. DENISA PETRONELA a IX-a PREMIUL al III-lea CAZACU MĂRIOARA
133 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHERAEȘTI OLIMPIADA GIMNAZIILOR – OINĂ FETE GIMNAZIU BLAJ ELENA – căpitan de echipă MENŢIUNE – ECHIPAJ BLAJ CECILIA ALINA BLAJ SEBASTIAN
134 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR – VOLEI TOMA IULIA – căpitan de echipă a XI-a MENŢIUNE – ECHIPAJ ASMARANDEI CARMEN
135 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR -HANDBAL MORARIU CIPRIAN – căpitan de echipă a X-a MENŢIUNE – ECHIPAJ CABA RĂZVAN CABA ADRIANA
136 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CIOCAN CĂUȘ GABRIEL PREMIUL I FLOROIU EMILIAN
137 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CIOCAN PÂNTEA CORINA PREMIUL I FLOROIU EMILIAN
138 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CIOCAN APOSTOL DARIA PREMIUL al II-lea FLOROIU EMILIAN
139 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CIOCAN NICORICI BOGDAN PREMIUL al II-lea FLOROIU EMILIAN
140 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – BASEBALL – echipă ANDARAȘ PAUL IONUȚ – căpitan de echipă PREMIUL al II-lea ȚOCU MARIUS CIPRIAN
141 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – LUPTE PITIRUȚ EMILIAN PREMIUL al II-lea BUDEANU LIVIU CONSTANTIN
142 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – ATLETISM CORHAMA LAURA PREMIUL al II-lea GAVRIL VALENTIN
143 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CANOTAJ BLANARIU GEORGIANA PREMIUL al III-lea GAVRIL VALENTIN
144 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – JUDO COJOCARIU ROMEO NARCIS PREMIUL al III-lea CIOBANU CONSTANTIN
145 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – GREUTATE DELEANU MIRUNA PREMIUL al III-lea COJOCARU DAN
146 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CANOTAJ MUSTEA AMALIA PREMIUL al III-lea GAVRIL VALENTIN
147 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CANOTAJ PISERU BEATRICE PREMIUL al III-lea GAVRIL VALENTIN
148 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CANOTAJ SCUTARU IONELA ELENA PREMIUL al III-lea GAVRIL VALENTIN
149 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CANOTAJ RAȚĂ DIANA BEATRICE PREMIUL al III-lea GAVRIL VALENTIN
150 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CANOTAJ VICOL DENISA PREMIUL al III-lea GAVRIL VALENTIN
151 CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR TÎRGU NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – BASEBALL – echipă CHIRUȚĂ MARIUS-GABRIEL căpitan de echipă PREMIUL al III-lea ȘERBAN VASILE
152 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CIOCAN CASIAN ȘTEFAN MENȚIUNE CUCOȘ LUCICĂ
153 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – CIOCAN CHELARIU ANCA MENȚIUNE CUCOȘ GHEORGHE LUCIAN
154 CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR TÎRGU NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – ARUNCAREA GREUTĂȚII ATOMULESEI ȘTEFAN MENȚIUNE ȘUHANI CĂTĂLIN
155 CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR TÎRGU NEAMȚ CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR – ATLETISM TURLUIANU ȘTEFAN MENȚIUNE ȘUHANI CĂTĂLIN

DISCIPLINE TEHNICE







156 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE” PILDEȘTI CORDUN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CONSTRUCȚII, INSTALAȚII ȘI LUCRĂRI PUBLICE DÎSCĂ PAUL a XII-a PREMIUL I BULGAGIU EUGEN IFRIM CĂTĂLIN PLOȘNIȚĂ TRAIAN
157 COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGĂ” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MECANICĂ HUMULESCU DRAGOȘ a XI-a PREMIUL I IFTIME MIHAELA IFTIME IULIAN
158 LICEUL TEHNOLOGIC OGLINZI RĂUCEȘTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ LUCA DUMITRU RAZVAN a VII-a PREMIUL I FILIP GHEORGHE
159 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRIC, ELECTROTEHNIC ȘI ELECTROMECANIC TIBA ROMEO – ALIN a XII-a PREMIUL I PLOȘNIȚĂ LĂCRĂMIOARA UNGUREANU MARELENA RĂUCESCU MONICA
160 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PROTECȚIA MEDIULUI DASCĂLU MIHAELA ALEXANDRA a XII-a PREMIUL al II-lea PALEU MARIANA ISTRATE MONICA
161 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ DOCHIȚA VASILICA LĂCRĂMIOARA a XII-a PREMIUL al III-lea CASIAN MARIAN CERCEL GEORGE
162 LICEUL TEHNOLOGIC OGLINZI RĂUCEȘTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ RACHERU ANDREEA a VII-a PREMIUL al III-lea FILIP GHEORGHE
163 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRIC, ELECTROTEHNIC ȘI ELECTROMECANIC TIGLER IOAN BOGDAN a XI-a PREMIUL al III-lea PLOȘNIȚĂ LĂCRĂMIOARA UNGUREANU MARELENA TUTU MIHAI
164 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE” PILDEȘTI CORDUN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CONSTRUCȚII, INSTALAȚII ȘI LUCRĂRI PUBLICE ANDRO IONUȚ ALEXANDRU a XII-a MENȚIUNE BULGAGIU EUGEN IFRIM CĂTĂLIN PLOȘNIȚĂ TRAIAN
165 LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE LEONIDA” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INDUSTRIE TEXTILĂ ȘI PIELĂRIE APETRI MARIA LUANA a XII-a MENȚIUNE NEGREA RODICA MIHAELA RACHIERU MARIA-MIHAELA
166 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI ȘI TELECOMUNICAȚII ASMARANDEI IOAN ALEXANDRU a XI-a MENȚIUNE VLĂDUȚ LĂCRĂMIOARA PITIRICI LOREDANA-DANIELA CURPĂN DANIEL STOLNEAN MĂRIOARA
167 COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PROTECȚIA MEDIULUI BRANDIU CARMEN MIHAELA a XI-a MENȚIUNE GAVRIL PARASCHIVA MITREA IULIA NITA MARICICA
168 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE” PILDEȘTI CORDUN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CONSTRUCȚII, INSTALAȚII ȘI LUCRĂRI PUBLICE GHEȚ PAUL a XI-a MENȚIUNE BULGAGIU EUGEN IFRIM CĂTĂLIN PLOȘNIȚĂ TRAIAN
169 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE” PILDEȘTI CORDUN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI ȘI TELECOMUNICAȚII IACOB LUCIAN IULIAN a XI-a MENȚIUNE PITIRICI LOREDANA TUTU MIHAI
170 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI ȘI TELECOMUNICAȚII NEGURICI ANA-MARIA a XII-a MENȚIUNE PLOȘNIȚĂ LĂCRĂMIOARA PITIRICI LOREDANA-DANIELA CURPĂN DANIEL STOLNEAN MĂRIOARA
171 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRIC, ELECTROTEHNIC ȘI ELECTROMECANIC PASCARIU COSMIN MIHAI a XII-a MENȚIUNE PLOȘNIȚĂ LĂCRĂMIOARA UNGUREANU MARELENA TUTU MIHAI
172 COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PROTECȚIA MEDIULUI STAN CONSTATIN ALEXANDRU a XII-a MENȚIUNE GAVRIL PARASCHIVA ȘUGARU CLAUDIA-CERASELA DASCALU ELENA GABRIELA
173 LICEUL TEHNOLOGIC PETRICANI CONCURSUL DE INDUSTRIE TEXTILĂ ȘI PIELĂRIE – CONFECȚIONER PRODUSE TEXTILE NISTOR ELISA a XI-a PREMIUL I CĂLIN ECATERINA AFLOAREI NATALIA OLARU ANGELA
174 LICEUL ECONOMIC AL. I. CUZA PIATRA NEAMT CONCURSUL NAȚIONAL PE MESERII – BUCĂTAR PASCU ROXANA GABRIELA a XI-a PREMIUL al III-lea RUSU MICȘUNICA GHEORGHIU MIHAELA

LIMBA ITALIANĂ ȘI LIMBA RUSĂ







175 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI ROMANICE-LIMBA ITALIANĂ POLOBOC MIRUNA-IOANA a X-a PREMIUL I
176 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ DĂMIAN SARA a XI-a PREMIUL al II-lea
177 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ GAVRILUȚĂ ELENA-IUSTINA a XII-a PREMIUL al II-lea
178 LICEUL ECONOMIC AL. I. CUZA PIATRA NEAMT OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA RUSĂ MODERNĂ MORARU CARMEN VALENTINA a XII-a PREMIUL I
179 COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI” PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA RUSĂ MODERNĂ DOMBROVSCHI SERGIU a X-a PREMIUL al II-lea
180 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBĂ RUSĂ MODERNĂ RADU ALEXANDRA THEODORA a X-a PREMIUL al III-lea
181 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA RUSĂ MODERNĂ HANGANU VASILE a XI-a MENȚIUNE

MADE FOR EUROPE







182 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE PROIECTE „MADE FOR EUROPE” NICHIFOR THEODOR a XII-a PREMIUL I CÎRCU NADIA

ÎNVĂȚĂMÂNT SPECIAL







183 TEHNOLOGIC SPECIAL ȘTEFAN CEL MARE CONCURSUL NAȚIONAL PENTRU ELEVII DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL SPECIAL TRADIȚIE ȘI CREATIVITATE BOȚU PAULA OȚET LIVIA PAVELESCU LUMINIȚA
184 TEHNOLOGIC SPECIAL ȘTEFAN CEL MARE CONCURSUL NAȚIONAL PENTRU ELEVII DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL SPECIAL TRADIȚIE ȘI CREATIVITATE TUDORACHE ELENA VAMANU PAULINA GHINEȚ AVISARION

DESCOPERĂ MONUMENTE ROMÂNEȘTI






185 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRINȚIEȘ DESCOPERĂ MONUMENTE ROMÂNEȘTI DIEACONU MATEI-DANIEL, VATAMANU CASIAN VATAMANU CRISTINA
186 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ DESCOPERĂ MONUMENTE ROMÂNEȘTI ANDRIUC TEODORA, BOCANCEA TUDOR UNGUREANU DUMITRINA AUGUSTINA

PALATE ȘI CLUBURI







187 PALATUL COPIILOR PIATRA-NEAMȚ CONCURSUL NAȚIONAL DE ȘAH CUPA PALATULUI SACHILARU ALEXANDRU PÎSLARIU IONEL
188 CLUBUL COPIILOR ROMAN FESTIVALUL INTERNAȚIONAL COPILĂRIA – UN POEM TRUPA ROOTS DIMA ANDA
189 CLUBUL COPIILOR TÎRGU NEAMȚ FESTIVALUL INTERNAȚIONAL COPILĂRIA – UN POEM ANSAMLUL NEMȚENII GÎTLAN DĂNICĂ
190 CLUBUL COPIILOR SĂBĂOANI CONCURSUL INTERNAȚIONAL MÂINI DE AUR LUCACI ANTONIA MARIA MIRON CRISTINA
191 CLUBUL COPIILOR SĂBĂOANI CONCURSUL INTERNAȚIONAL MÂINI DE AUR ANTILI BIANCA EMILIA MIRON CRISTINA

 În 2019, la această categorie s-au evidențiat 20 cadre didactice:

SELECTAŢI DENUMIREA UNITĂŢII DE ÎNVĂŢĂMÂNT CU PJ DIN LISTA URMATOARE: Nume si prenume Disciplina
COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT ION BALAN BIOLOGIE
LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN LEANCĂ PAULA CHIMIE
COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT Paleu Mariana Discipline tehnice – Protecția mediului
LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN BÎRLIBA IOAN DISCIPLINE TEOLOGICE DE SPECIALITATE
SCOALA GIMNAZIALA NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT Vădeanu Rodica Educatoare
COLEGIUL NATIONAL „CALISTRAT HOGAS”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT IOV MIRCEA Fizica
SCOALA GIMNAZIALA NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT Letos Cristina geografie
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT NOUR GEORGETA INFORMATICA
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT Axinia Elena Învățători
COLEGIUL NATIONAL „CALISTRAT HOGAS”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT TANIA BUCUR LIMBA ENGLEZĂ
COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI”, MUNICIPIUL ROMAN PALOȘANU IOAN MATEMATICĂ
LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT Agache Grigore Pictură de șevalet
CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI ASISTENTA EDUCATIONALA, NEAMT Agrigoroae Dan profesor în centre si cabinete de asistenta psihopedagogica
ȘCOALA NR. 3 PIATRA NEAMȚ ȘOIMARU CRISTIANA ISTORIE
COLEGIUL TEHNIC ”Ion Creangă” Târgu Neamț IFTIME MIHAELA DISCIPLINE TEHNICE- MECANICĂ
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA NEAMȚ NEAMȚU DANIELA SOCIO-UMANE
PENSIONARĂ PINTRIJEL MARIANA LIMBA ROMÂNĂ
PENSIONARĂ PALAMARU FLORICA LIMBA FRANCEZĂ
COLEGIUL TEHNIC ”Ion Creangă” TÎRGU-NEAMȚ CREANGĂ EMIL EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT
ISJ Neamț CRISTINEL SECARĂ inspector şcolar de specialitate disciplina Fizică/inspector şcolar responsabil cu managementul resurselor umane

Sursa: ZiarPiatraNeamt.RO

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește cookies pentru a îmbunătăți experiența ta. Sperăm că ești de acord cu asta. Dacă nu, poți refuza. Accept Citește mai mult