8 Martie/ Polițiștii din Târgu-Neamț le-au „sancționat” cu flori pe șoferițe [galerie FOTO]
- Polițiștii din Târgu-Neamț duc mai departe o frumoasă tradiție conturată în jurul Zilei Femeii.
Astăzi, 8 martie, polițiști din cadrul Formațiunii Rutiere a orașului și agenți ai Poliției Locale au desfășurat împreună o acțiune specială, în Piața Adormirea Maicii Domnului. Principalul scop a fost “sancționarea” doamnelor și domnișoarelor participante la trafic cu… flori.
Luate prin surprindere și uneori cu actele pregătite pentru control, femeile „trase pe dreapta” s-au arătat încântate de gestul polițiștilor din Târgu-Neamț. O singură dorință li se citea pe buze: „să- i țină năravul”.
Activitatea de 8Martie a avut și o componentă de prevenire. Doamnele și domnișoarele amendate cu flori au primit și urări specifice acestei zile, și recomandarea de a conduce prudent.
Agenții de la Poliţia oraşului şi Poliţia Locală Târgu-Neamţ transmit tuturor doamnelor şi domnişoarelor multă fericire, sănătate şi împliniri, cu prilejul zilei de 8 Martie!
Andreea Trăsnea
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02621-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02622-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02623-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02624-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02625-1024x684-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02626-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02627-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02629-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02630-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02631-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02632-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02633-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02634-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02635-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02636-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02637-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02638-1024x684-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02639-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02640-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02641-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02642-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02643-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02645-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02647-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02648-1024x651-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02649-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02650-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02651-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02653-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02654-1024x607-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02655-1024x535-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02656-1024x683-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/rutiera-tg-neamtDSC02657-1024x683-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt