Accident cu 5 autoturisme implicate, în Piatra-Neamț (IMAGINI)
Ieri, 20 iunie la ora 14:43, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în Piatra Neamț pe strada Burebista în care au fost implicate cinci autoturisme.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț și un echipaj cu o ambulanță de la SAJ.
Pompierii au scos o victima (un bărbat de 43 ani) dintr-un autoturism căruia i-au acordate îngrijiri medicale, iar acesta a refuzat transportul la spital.
Militarii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma accidentului rutier, a transmis ISU Neamț.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/acc-1-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/acc-3-1024x512-1.png)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/acc2-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt