Accident cu victimă în Neamț. Șoferița a pierdut controlul direcției de deplasare (IMAGINI)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/ipj-1-1-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/ipj-2-1-1024x468-1.jpg)
Astăzi, 23 iulie, în jurul orei 14.30, polițiștii Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 15, în localitatea Costișa.
Din primele cercetări a reieșit că, în timp ce o tânără, de 28 de ani, din județul Iași, conducea un autoturism pe Drumul Național 15, din direcția Bacău spre Piatra Neamț, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, moment în care a căzut pe partea carosabilă și a intrat într-un capăt de pod.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea acesteia.
Tânăra a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier, a declarat Ap. Georgiana Pușcașu – IPJ Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt