Accident cu victime în Neamț: două persoane au ajuns la spital
În jurul orei 14:20, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în comuna Vânători Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț și un echipaj cu ambulanță de la SAJ Târgu Neamț.
În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme în care se aflau cinci persoane.
Două persoane, o femeie de 33 de ani și o tânără de 16 ani au primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajele SMURD și SAJ, ulterior fiind transportate la CPU Târgu Neamț.
Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma evenimentului rutier.a transmis ISU Neamț
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt