Accident în Agapia. O mașină a intrat într-un stâlp
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/stalp-1024x733-1.jpg)
Astăzi, 7 ianuarie, în jurul orei 18:15 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Săcălușești din comuna Agapia.
La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Detașamentului Târgu-Neamț și SAJ Târgu-Neamț.
Un autoturism în care se aflau două persoane a părăsit partea carosabilă și a lovit un stâlp. Nicio persoană nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.
De asemenea, la locul evenimentului, a fost fost solicitat un echipaj de la Delgaz Grid pentru remedierea defecțiunilor produse ca urmare a evenimentului rutier.a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt