Accident în Neamț: mașină răsturnată într-un pârâu
La ora 12:16, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Pângărăcior din comuna Pângărați.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială complexă pentru intervenție, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM.
Un autoturism în care se aflau două persoane (un bărbat de 42 de ani și o femeie de 64 de ani) a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat în pârâul Pângărăcior.
Până la sosirea forțelor de intervenție cele două persoane s-au autoevacuat. Ambele persoane au refuzat asistența medicală oferită de echipajul SMURD TIM.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.a transmis ISU Neamț
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/auto-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/f2f0a3ea-30d9-4a4d-b1cf-52bfcd10d34e-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt