Accident în Neamț: o mașină a intrat într-un cap de pod
La data de 31 august, în jurul orei 17:10, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Dobreni.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 71 ani, din Piatra-Neamț, ar fi condus un autoturism, în localitatea Dobreni, din direcția Târgu-Neamț spre Piatra-Neamț, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând într-un cap de pod.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt