Accident în Pipirig. Un biciclist a fost rănit
La data de 4 ianuarie, în jurul orei 18:50, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Pipirig.
Din verificările efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 38 de ani, din Pipirig, conducea un autoturism, pe sectorul de drum DN15B, în localitatea Pipirig, ar fi intrat în coliziune cu o bicicletă, condusă de un bărbat, în vârstă de 59 de ani, ce se deplasa din sensul opus.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a biciclistului.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt