Ninsorile și vremea rea au condus seara trecută, un șofer de camion (cimentruc), în gardul unei gospodării din Bradu, Grințieș. Martorii spun că din cauza zăpezii depusă într-un strat destul de consistent pe carosabil, șoferul ar fi pierdut controlul volanului. La fața locului au ajuns două echipaje ale poliției. Purtător cuvânt IPJ Neamț:
Au fost înregistrate doar pagube materiale , fară victime, fară consum de alcool.