ACUM: Accident deosebit de GRAV în Cheile Bicazului – Intervin echipele Salvamont
În aceste momente, membrii Salvamont derulează o misiune contracronometru. Din primele informații se pare că un accident grav s-a produs in zona Piatra Altarului – Cheile Bicazului, unde o persoană a suferit un traumatism cranio-cerebral acut deschis.
„Intervine o echipa de prim răspuns Salvamont Harghita din Baza Salvamont Lacul Roșu. A fost redirectionată și echipa suport Salvamont Neamț care se deplasează în vederea evacuării traumatismului de membru inferior din Ceahlău. Spre zona se deplasează si un echipaj cu medic de la SMURD Neamt.”, transmit reprezentanții Salvamont.
Știre în curs de actualizare. Vom reveni cu informații pe măsură ce vor fi disponibile.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt