„Am promis că ne întoarcem campioni!” – Felicitări, Robert Butnariu!
„Munca noastră ca instructori se reflectă în rezultatele sportivilor!” , acestea sunt cuvintele lui Petrescu Vasile Sebastian, Shihan 5 Dan.
Senpai Robert Butnariu , câștigătorul centurei FSA la +70kg s-a pregătit intens împreună cu sensei-ul său pentru Campionatul Mondial WFC care s-a desfășurat pe data de 13 noiembrie în orașul italian Milano.
Petrescu Vasile Sebastian, Shihan 5 Dan:
„Am promis că ne întoarcem campioni și ne-am ținut de cuvânt. Țin să mulțumesc pe această cale tuturor celor care credeți în noi, tuturor sponsorilor care ne-au susținut financiar și material la amortizarea cheltuielilor de deplasare care nu au fost deloc mici și nu în ultimul rând, mulțumesc tuturor părinților care fac efortul de a și susține copiii în practicarea sportului de contact. Prin acest rezultat, Robert Butnariu a scris o pagină frumoasă în istoria Organizației Naționale FSA KENSHINKAN KARATE & WFC ROMÂNIA și în sportul de contact nemțean. Acesta este doar începutul, încă mai avem foarte multe de demonstrat! Nihil sine Deo! OSU!„
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315052158_1808687076136336_8372173885967685083_n-498x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315164641_1808686802803030_7602331910120193719_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315303177_1808687339469643_9104114057128474023_n-498x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315312295_1808687156136328_7501222937255344530_n-498x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz