Apă cu presiune redusă, până la oprire completă pe timp de noapte, în ROMAN
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/apaa1-1024x686-1-2.jpg)
Din cauza perioadei secetoase ce a condus la scăderea drastică a nivelului pânzei freatice și a neacumulării apei în rezervoarele din care se realizează alimentarea cu apă potabilă a utilizatorilor din Municipiul Roman, Compania Județeana APA SERV S.A. este pusă în situația neplăcuta de a furniza apă cu presiune redusă existând și posibilitatea întreruperii temporare a furnizării serviciului de alimentare cu apă potabilă în Municipiul Roman, în perioada 29.02.2024-07.03.2024 în intervalul orar 23.00-06.00.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și mulțumim pentru înțelegere! Pentru informații suplimentare, beneficiarii noștri pot suna la Dispeceratul APA SERV care funcționează nonstop, la numărul de telefon 0233/233340 sau pot accesa site-ul Companiei http://www.apaserv.eu .
Vezi mai multe știri pe Stiri Roman