Autoturism versus gard, în Neamț – șoferul a fost rănit
La data de 28 octombrie a.c., în jurul orei 17:20, polițiștii din cadrul BDNE Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Bicaz-Chei.
Din cercetările efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 31 ani, din Bicaz-Chei, conducea un autoturism pe strada Lunca Bisericii, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu gardul unui imobil, rezultând vătămarea corporală a acestuia.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Din informațiile suplimentare primite ulterior, se pare că șoferul NU se afla sub influența alcoolului.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt