Bal cum rar s-a mai văzut, la Farcașa. Muntenii s-au bucurat de viață
Primăria Farcașa a organizat un frumos BAL, duminică – 23 octombrie 2022.
„Dintotdeauna balurile au făcut parte din tradiția comunei noastre și ne dorim din toată inima ca acestea să facă parte din nou din viața noastră și să unească – de la cei tineri până la cei vârstnici – voia bună, cântecul și dansul popular !” , a precizat primarul Bogdan Țifui.
O mulțime de farcășeni și nu numai, toți îmbrăcați în straie populare autentice, în frunte cu primarul lor, s-au bucurat din plin de un spectacol nemaipomenit. Într-un loc de poveste cu muzică frumoasă, parcă timpul a zburat pe vremea străbunilor, parcă toate grijile au dispărut și a rămas doar veselia.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312409275_5602646863148916_4713538862193944994_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312480828_1807744326261004_356816025057467953_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312551833_637999401197543_6788297612479773416_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312626941_443986481208133_4332227785490161611_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312643214_1518475451909128_3931795785368310703_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312675114_503534358318031_3714615313409605819_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312712348_664789505155175_979972732180127195_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312787926_853306865826722_6872047183029808876_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312800215_657382412667879_2146184268646269521_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312929036_498030968891304_7899471829760761128_n-1024x682-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz