Bărbat căzut într-o râpă în timp ce se întorcea acasă – Misiune de salvare a pompierilor nemțeni
La ora 21:32, pompierii au fost înștiințați de faptul că un bărbat de 52 de ani a căzut într-o râpă, pe teritoriul satului Pângărăcior, în timp ce se întorcea acasă de la pădure.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială pentru misiuni complexe și l-au scos pe bărbat, folosind procedee specifice alpiniștilor. Victima a fost preluată de echipajul TIM și transportată la spital, cu multiple traumatisme, a transmis ISU Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt