Bărbat de numai 30 de ani găsit mort pe dealul Cernegura (NEAMȚ)
La data de 3 decembrie a.c., în jurul orei 12:00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați prin apel de urgență, cu privire la faptul că pe dealul Cernegura se află o persoană decedată.
O echipă operativă de polițiști s-a deplasat la fața locului, pentru efectuarea cercetărilor, stabilind că aspectele semnalate se confirmă, identificând un bărbat, de 30 de ani, din județul Vaslui, pentru care, din nefericire, echipajul medical a pronunțat decesul.
În continuare se efectuează cercetări sub aspectul infracțiunii de ucidere din culpă, cauza exactă a decesului urmând a fi stabilită după efectuarea expertizei medico-legale, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt