Bicaz – Activitatea ,, ZIUA ARMATEI ROMÂNE ÎN ȘCOLI „
Elevii claselor a VIII-a A și a VIII-a B, de la Școala Gimnazială ,, Regina Maria ” Bicaz, îndrumați de d-na director Iustina Andronic și domnii profesori diriginți Patricia Dulău și Ionuț Sârbu, au participat astăzi 18.10.2023, la activitatea ,, ZIUA ARMATEI ROMÂNE ÎN ȘCOLI „.
Obiectivul principal al activității a fost de prezentare a profesiei militare și recrutarea candidaților pentru instituțiile militare de învățământ. Plutonierul major ANDREI IULIAN le-a prezentat criteriile generale și specifice de recrutare, descrierea probelor de selecție și admitere în instituțiile militare de învățământ.
Elevii au fost impresionați și încântați de a face o carieră militară!
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391611332_308855831904293_6241476583680001078_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391615708_308855685237641_2775432031156134728_n-1-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391616399_308855798570963_7523094300414182628_n-1024x768-1.jpg)
Școala Gimnazială ”Regina Maria” Bicaz
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz