BICAZ – Modele în carieră pentru tinerii de azi
Joi, 29.02.2024, a avut loc la Biblioteca Mihai Eminescu din Bicaz, o nouă activitate în cadrul Proiectului Educational „Modele în carieră pentru tinerii de azi „, având ca invitați specialiști din domeniul științelor sociale: logopedie, asistență socială, psihologie. Doamnele Alina Chiriac, Camelia Arcăleanu și Luiza Oțet din cadrul DGASPC Neamț, împreună cu doamna Alexandra Grigoraș din cadrul Primăriei Orașului Bicaz, le-au vorbit elevilor despre profesia de asistent social și parcursul în această carieră.
Doamna profesor logoped, Ioana Cojocaru., din cadrul CJRAE Neamț, le-a prezentat aspecte specifice profesiei de logoped. Domnul psiholog, Ionuț Brăduleț, din cadrul CJRAE Neamț a descris parcursul profesional în devenirea sa.
Elevii din clasele a X-a D, a XI-a D, a XII-A, a XII-a C au adresat întrebări, întâlnirea fiind interactivă și utilă pentru decizia lor de carieră.
„Mulțumim oaspeților, gazdelor activității, elevilor și colegilor pentru participare!”
prof. Manuela Cenușă
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/429928619_944718587174971_2296944822274578013_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/429941306_944719077174922_5343847861898753835_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/430465844_944718000508363_8092832080463794563_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/430484096_944718147175015_8994182745991220956_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/430848009_944718957174934_5044077932401196168_n-768x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz