Cățel eliberat dintr-un laț, după un apel la 112
În dimineata zilei 16.07.2023, în jurul orei 4.30, o persoană a sunat la 112 anunțând că pe raza localității Dochia este un cățel prins într-un laț. La fața locului s-au deplasat 2 reprezentanți de la S.V.S.U Dochia și un echipaj de poliție de la secția 2 Săvinești, care au eliberat cățelul.
Polițiștiii continuă cercetările pentru a identifica făptașul.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/catel-dochia-2-1024x478-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/catel-dochia-1-478x1024-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt