Ceahlăul Piatra-Neamț, remiză în amicalul cu FC Brașov

Astăzi, 15 iulie, s-a disputat meciul amical dintre FC Brașov și CSM Ceahlăul Piatra-Neamț. Echipa gazdă a marcat în minutul 22 din penalty (Ștefan Blanaru), iar CSM Ceahlăul a echilibrat meciul prin golul dat de Vasile Petra în minutul 90. Scorul final: 1-1.

Golul de 1-0 marcat de Ștefan Blănaru pentru gazde în minutul 22:

Golul de 1-1 marcat de Vasile Petra în minutul 90:

Jucătorii de la Ceahlăul Piatra-Neamț, antrenați de Cristian Pustai, se află în cantonament la Brașov, iar meciurile amicale au rol pregătitor pentru etapa competițională din Liga 2. Cantonamentul se va termina pe 21 iulie.

CSM Ceahlăul Piatra-Neamț a obținut licența pentru a evolua la Liga 2, îndeplinind toate cerințele cerute de Federația Română de Fotbal.