Cerere inedită în căsătorie la Piatra-Neamț. Aleasa inimii, oprită în trafic de iubitul polițist cu flori și un inel (IMAGINI)
Astăzi, de 8 Martie, unul dintre tinerii polițiști de la Biroul Județean de Poliție Transporturi Neamț a cerut complicitatea colegilor de la Serviciul Rutier Neamț pentru a marca această zi, ușor altfel. Misiunea celor implicați a fost de a-l ajuta să o ceară în căsătorie pe iubita sa, care lucrează la Serviciul Public de Pașapoarte Neamț.
Viitoarea mireasă nu bănuia nimic când se afla în trafic pe strada Fermelor, moment în care a fost oprită de echipajele de poliție. Din fericire, nu a fost vorba de vreo amendă, ci de o frumoasă cerere în căsătorie la care, evident, răspunsul a fost, cu emoție, „DA”.
Cei doi se numesc ag. Dogaru Denisa Iustina și ag. pr. Amariei Adrian. Ambii au vârsta de 25 de ani.
Le dorim „Casă de piatră” și mulți ani împreună!
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cerere-casatorie-piatra-neamt-1-1024x758-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cerere-casatorie-piatra-neamt-2-1024x757-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cerere-casatorie-piatra-neamt-3-1024x706-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cerere-1-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cerere-2-1024x768-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt