COMES SA va transporta, în curând, două reactoare de hidrogenare
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/comes-sa-1024x666-1.jpg)
COMES SA se află în faza finală de construcție a două reactoare de hidrogenare de mari dimensiuni. Operațiunile finale progresează conform planurilor stabilite, anunță compania nemțeană, și constau în: probă hidraulică de presiune, tratament termic local, protecție anticorozivă, control tehnic de calitate final.
În curând, cele 2 reactoare vor părăsi platforma COMES SA Săvineşti către o rafinărie din țară.
Mai multe detalii despre aceste reactoare remarcabile vor fi furnizate de COMES SA în curând.
Vezi mai multe știri pe Știri Naționale.