Conferința Națională Salvamont 2023, Stațiunea Durău, Județul Neamț
Deschiderea oficială a fost onorată de participarea reprezentantului Consiliului Județean Neamț la această festivitate, Dl Vicepreședinte Adrian Păduraru .
În ultimii 10 ani, implicarea consiliului județean în dezvoltarea unui turism sustenabil și creșterea gradului de siguranță a turiștilor în zona înaltă a Masivului Ceahlău s-a făcut în primul rând prin investițiile subsțantiale și dotarea de ultima generație a Serviciului Public Salvamont Neamț.
Îi multumin D-lui Președinte Ion Asaftei și D-lui Vicepreședinte Adrian Păduraru pentru mesajele de susținere a activității echipelor de salvare montană -Salvamont România și pentru aprecierea activității derulate de noi .
„Vreau să transmit felicitările mele sincere și aprecierea profundă către Serviciul Public Județean SALVAMONT NEAMȚ pentru dedicarea și profesionalismul lor excepțional. Munca voastră neîncetată și pasiunea pentru salvarea vieților sunt o inspirație pentru noi toți. Sunt mândru să fac parte din acest eveniment și să contribui la dezvoltarea și îmbunătățirea continuă a serviciilor de salvare montană din România.” ( Adrian Păduraru)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/402049432_212594141868489_6318377522150890312_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/402083202_212594208535149_3891677449522665699_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403857969_212594138535156_1560195957824637746_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403883613_212594348535135_1732990584575317308_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403913017_212594428535127_4105504744913212141_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403989780_212594305201806_6451259759628959699_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403999483_212594225201814_5514369037955883193_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/404021590_212594331868470_8848672346992276591_n-1024x461-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz