Daruri pentru elevii din comuna Trifești, în cadrul campaniei de fapte bune a social-democraților
Miercuri, 20 decembrie, membrii organizației PSD Trifești au inițiat, la nivelul comunei, campania PSD „De Crăciun, împreună”.
Acțiunea a avut loc în școlile generale din Trifești, Brănișteni și Sofrăcești și a constat în oferirea de daruri (dulciuri și rechizite școlare) tuturor copiilor de la grădinițe și celor din clasele I-IV.
“A fost o acțiune amplă, care s-a bucurat de un real succes, atât în rândul copiilor, cât și al părinților acestora. Transmitem sărbători fericire tuturor locuitorilor comunei noastre!”, spune Bogdan Pricope, președintele PSD Trifești.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/de-craciun-impreuna-trifesti-1-1024x461-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/de-craciun-impreuna-trifesti-2.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/de-craciun-impreuna-trifesti-3-1024x593-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/de-craciun-impreuna-trifesti-4-1024x879-1.jpeg)
——
Odată cu lansarea campaniei de fapte bune la nivel de județ, în luna decembrie, social-democrații au trecut politica pe plan secund și se dedică acțiunilor sociale/umanitare pentru a împărtăși căldura și speranța în comunitățile din Neamț.
Brazi împodobiți în spitale, proiecții de film și concerte de colinde, cadouri pentru copiii necăjiți, donații de PC-uri și… timp petrecut împreună cu nemțenii mai puțin norocoși – sunt doar o parte din ce au realizat social-democrații nemțeni în cadrul acestei inițiative, până acum.
„Indiferent de furtuni și lovituri, social-democrația a rezistat datorită sprijinului poporului român. De aceea, campania >De Crăciun, Împreună!< vine din recunoștința noastră pentru cei care ne dau putere și încredere să mergem mai departe.”, transmite Daniel Vasilică Harpa, primarul orașului Târgu-Neamț și președintele PSD Neamț, initiatorul acestei campanii de fapte bune.
Împreună, facem diferența! De Crăciun și în fiecare zi! (Link event: https://fb.me/e/1IUDHmS4a )
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt