Date oficiale despre accidentul din această seară în care și-au pierdut viața trei persoane (FOTO)
În această seară trei persoane – două femei cu vârste de 30 și respectiv 56 de ani – și un bărbat de 38 de ani și-au pierdut viața într-un teribil accident care a avut loc pe DN2/E85:
La data de 22 iulie în jurul orei 19.00 polițiștii din cadrul serviciului rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment pe sectorul de drum DN2/E85 în afara localității Gherăeștii Noi. Din primele cercetări efectuate de polițiști a reiesit că între o motocicletă pe care se aflau două persoane și o bicicletă ar fi avut loc o coliziune în condiții ce vor fi stabilite în cursul anchetei.
Din nefericire, în urma evenimentului rutier a rezultat decesul celor trei persoane implicate. În cauză polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc acest eveniment rutier, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Toate informațiile publicate în timp real, în articolele de mai jos:
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt