Dezastru pe un drum național. Traficul rutier în zona localității Pipirig este oprit
Pe DN 15B, între localitățile Stânca și Leghin, apa a ieșit pe carosabil (a trecut peste un podeț) și se circulă cu dificultate. La fața locului s-a deplasat SVSU Pipirig cu 1 buldoexcavator.
Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române, din cauza ploilor abundente și a aluviunilor ajunse pe suprafața de rulare, traficul rutier este întrerupt pe ambele sensuri pe DN15B Târgu Neamț-Poiana Largului, în zona localității Pipirig, județul Neamț. Se acționează pentru remedierea situației.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/inundatie-drum-neamt-1-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/inundatie-drum-neamt-2-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/inundatie-drum-neamt-3-1024x461-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/inundatie-drum-neamt-4-461x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/inundatie-drum-neamt-5-461x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/inundatie-drum-neamt-6-461x1024-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt