Distracție, artificii și voie bună la sărbătoarea din Bicazu Ardelean
În ziua de duminică, 1 octombrie, la noul Cămin Cultural din Bicazu-Ardelean, preoții au săvârșit ceremonia de sfințire a edificiului modern, urmată de o binecuvântare a întregii comunități. După aceste momente speciale, au avut loc numeroase surprize artistice și gastronomice pregătite cu grijă de către invitați.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/382995867_6692725947470746_81253189383433253_n-724x1024-1-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/382991013_662703935965607_3680569597614574695_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/384447798_6597642976979259_84184357216637501_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/384516478_284707941076573_1000197244836634043_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/384569829_6597645970312293_7542434636580446620_n-1024x577-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/384750408_6597642496979307_6612447700078150539_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/385551450_164963539937067_4874923148492930715_n.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz