,, Eminescu, o viziune himerică” – prelegere susținută la Bicaz
,, Eminescu, o viziune himerică” – prelegere susținută la Bicaz de poetul și prozatorul Vasile Baghiu. Activitatea culturală din 14 iunie 2022, de la biblioteca publică, a fost un sincer și pios omagiu adus poetului nostru național la împlinirea a 133 de ani de la trecerea sa în Eternitate.
„Mulțumim și pe această cale tuturor participanților la activitățile culturale și colaboratorilor noștri!” , a transmis Mariana Calinescu.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/279385170_5386638728066246_3004907650467180150_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/286789601_5386638978066221_8181007539966773118_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/286868926_5386636721399780_1681026987851396835_n-1024x967-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/287085044_5386636581399794_4628972660042977806_n-1024x883-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/287695554_5386639714732814_7148921988182145585_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/288174082_5386638191399633_8409367417860007848_n-768x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz