Eugenia Petrea din Borca, în horă cu ambasadori la Paris
Pe 21 martie de Ziua francofoniei, la Paris, a avut loc un mare eveniment UNESCO, unde 40 de țări au prezentat momente reprezentative. Din Borca-Neamț, Eugenia Petrea a trezit admirația celor prezenți, făcând cinste țării noastre. În horă au intrat consuli, ambasadori și alți diplomați din diferite țări.
Felicitări!!
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/336889210_236225825556303_5707240577158190990_n-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/336890338_224613710062318_7330333736506889861_n-461x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/336894163_467116955559690_7509950873265234113_n-461x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/336904389_874465770283031_2361739319936307397_n-1024x461-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/336908339_624023632887152_2114584205414316620_n-461x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/336981377_172582355595475_8172195784187474573_n-461x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/337279929_1011089459866953_2105794218735576993_n-461x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/337530934_1206086790014052_8273415948168411091_n-461x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz