Eveniment rutier în Podoleni – o femeie din Piatra-Neamț s-a autoaccidentat
La data de 12 iulie a.c., în jurul orei 18:00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că, în localitatea Podoleni, a avut loc un eveniment rutier.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce o femeie de 63 de ani, din Piatra-Neamț, se deplasa pe o trotinetă electrică pe strada Alexandru Podoleanu, s-ar fi dezechilibrat și ar fi căzut pe partea carosabilă, rezultând autoaccidentarea acesteia.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Inspctor Ramona Ciofu – IPJ Neamț
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt