Explorând Europa prin Erasmus: Experiența elevilor din Tașca în Turcia
În perioada 16-20 octombrie 2023, 4 elevi ai Școlii Gimnaziale ,,Vasile Mitru”, Tașca, însoțiți de 2 cadre didactice, au participat la o mobilitate de grup la Bahçeșehir Koleji, Ortaca- Turcia, în cadrul Acreditării Erasmus.
Această experiență le-a oferit copiilor noștri activități de învățare interesante, împreună cu elevi de vârsta lor din școala gazdă, privind dezvoltarea competențelor digitale. Programul săptămânii a fost completat cu vizite la obiective turistice și acțiuni de ecologizare dar și cu informații despre Turcia, care aniversează pe 29 octombrie un secol de la fondarea republicii.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391591358_6942208622483205_5720778263673102518_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391592698_6942208789149855_2648624960074191543_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391594357_6942209095816491_5826204271922407093_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391597344_6942209259149808_8232454197553351213_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/391604595_6942208935816507_3140024684124010732_n-768x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz