Fii responsabil și nu pune în pericol viața ta și a celor din jur!
Plase de protecție omologate FIS, saltele și cuburi , piloni flexibili, toate aceste amenajări au rolul să-ți protejeze viața în urma unui impact . Sunt dacă vrei centura ta de siguranță atunci când te afli pe pârtie . Aceste sisteme de protecție nu-ți garantează însă că în urma unui impact violent, datorat 100 % faptului că ai dat dovadă de inconștiență și nu ai frânat la timp sau deloc , nu vei suferi un traumatism. Fii responsabil și nu pune în pericol viața ta și a celor din jur . Mai multe traumatisme s-au înregistrat în ultimele 48 de ore în zona montană , două din ele foarte grave au necesitat intervenția comună a echipajelor Salvamont , Ambulanța și SMURD.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/417404682_897156685749480_1269010496498175573_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/417434233_897157555749393_8960885938781258177_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/417440205_897157419082740_2720052629294320871_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/417471593_897156605749488_8974120746961232119_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/417537738_897156512416164_7136445202418758679_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/417544146_897157122416103_8698535160510539203_n-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz