Fost fotbalist la Ceahlăul Piatra-Neamț, Steaua, Rapid, dat dispărut. Anunțul Poliției Române
Lucian Burdujan, fost fotbalist de performanță (atacant) la echipe precum Ceahlăul Piatra-Neamț, Steaua sau Rapid, e căutat de familie și Poliție potrivit unui anunț dat recent de IGPR. Acesta ar fi plecat de acasă, din Piatra-Neamț, din luna noiembrie a anului trecut și nu se mai știe nimic despre el.
„Burdujan Lucian, în vârstă de 39 ani, a plecat voluntar în noiembrie 2022 de la locuința sa, din mun. Piatra-Neamț, jud. Neamț și nu s-a mai întors până în prezent.”, se arată pe site-ul Poliției Române.
Burdujan a debutat la Ceahlăul în 2002, fiind originar din Piatra-Neamț. Ulterior a jucat pentru Rapid, FC Vaslui, Steaua și pentru echipe din străinătate.
În martie 2006 a primit Medalia „Meritul Sportiv” – clasa a II-a cu o baretă, din partea președintelui României, deoarece a făcut parte din echipa Rapidului care a obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei UEFA 2005-2006.
Anunțul Poliției Române:
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt