(FOTO) A început reabilitarea Drumului Comunal 145 Gârcina – Cuiejdiu
Primarul comunei Gârcina, Gavril Mihai Gontaru, anunță începerea lucrărilor de reabilitare a Drumului Comunal 145 Gârcina-Cuiejdiu pe o distanță de aproximativ 3km.
Asfaltarea face parte dintr-un program de reabilitare a străzilor principale și secundare din Gârcina, Almaș, Cuiejdiu pe care Primăria Gârcina și Consiliul Local își propun să îl realizeze în următorii 2 ani.
Astfel, peste 16 km de drumuri comunale vor intra în reabilitare- modernizare cu finanțare din bugetul local și prin Programul Anghel Saligny.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-1-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-2-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-3-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-4-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-5-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-6-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-7-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/drum-garcina-8-768x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt