[FOTO/ ACUM] Mașină lovită de tren, la Timișești. Două victime, mamă și copil
Astăzi, 14 decembrie, un autoturism a fost lovit de tren pe DJ 155B, în comuna Timișești, Neamț. În autoturism se aflau două persoane, mamă și copil.
Accidentul a fost anunțat în jurul orei 7.40, iar la fața locului au ajuns echipaje de poliție, ambulanță, pompieri.
Potrivit ISU Neamț, copilul a fost scos din mașină de către participanții la trafic. Acesta a fost preluat în stare de inconștiență, cu semne vitale. Copilul a fost transportat la CPU Târgu Neamț, transmite lt. Irina Popa, purtător de cuvânt al ISU Neamț.
La sosirea pompierilor, conducătoarea auto era încarcerată. Femeia a fost scoasă din autoturism, fiind preluată de un echipaj de la SAJ și transportată la CPU Târgu Neamț, potrivit sursei citate.
Cele două victime au 23 de ani, respectiv 7 ani.
În urma cercetărilor preliminare efectuate de polițiști a rezultat că trenul Regio, care circula pe ruta Pașcani-Târgu-Neamț, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o tânără, în vârstă de 23 de ani, din localitatea Timișești, în condiții ce vor fi stabilite în cursul cercetărilor, a declarat sinsp Ramona Ciofu, purtător de cuvânt al IPJ Neamț.
În cauză sunt efectuate cercetări sub aspectul infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2022-12-14-at-08.31.20-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2022-12-14-at-08.31.19-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2022-12-14-at-08.23.16-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2022-12-14-at-08.22.10-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2022-12-14-at-08.10.32-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2022-12-14-at-08.13.20-484x1024-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt