FOTO/ Incendiu de vegetație uscată la Crăcăoani, pe circa 3 hectare
Duminică, 19 martie, ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 17:30, un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Târgu Neamț (cu o autospecială de stingere) și membri ai SVSU Crăcăoani au intervenit în comuna Crăcăoani pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de vegetație uscată ce s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ trei hectare.
Focul deschis în spații deschise a fost cauza probabilă de producere a incendiului, potrivit lt. Irina Popa, purtător de cuvânt al ISU Neamț.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2023-03-20-at-11.37.16-1024x768-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt