(FOTO) Sensul giratoriu de la Brădet a fost reconfigurat – Șoferii tot nu au loc. Un nou accident, astăzi
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/bradet-1024x512-1.png)
Un nou eveniment rutier a avut loc astăzi în sensul giratoriu din zona Brădet, când un autoturism a fost acroșat de un autocamion încărcat cu bușteni. Din fericire, în urma impactului nu au rezultat victime, ba mai mult, nici intervenția autorităților nu a fost necesară, situația fiind, cel mai probabil, rezolvată pe cale amiabilă.
Reamintim faptul că acest sens giratoriu a fost o adevărată problemă încă din momentul în care a fost înființat. Ulterior, urmare a unor evenimente rutiere și a diverselor discuții apărute în spațiul public, sensul a fost reconfigurat, însă, unii șoferi tot nu au loc…
Ce mai e de spus? Conduceți preventiv, fiți precauți și nu vă grăbiți!
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt