Frumoasa primăriță de la Poiana Teiului, în horă cu micii românași din comună
1 DECEMBRIE 2022 – Ziua Națională a României este prilej de mare bucurie pentru toți românii.
La inițiativa doamnei primar Ana Ancuța, s-a sărbătorit această zi specială la căminele culturale din Poiana Teiului, alături de elevii celor două școli din comună .
Cadrele didactice au realizat împreună cu elevii un spectacol minunat de cântece, jocuri și poezie ce a impresionat până la lacrimi .
” Ne-am adus aminte de strămoșii noștri care au luptat până la moarte pentru acest pământ și pentru aceasta țară pe care ne-au lasat-o moștenire, și pe care noi o să o lăsăm generațiilor viitoare. Haideți să lăsăm copiilor noștri o Românie mai frumoasă, mai bună! Fiecare dintre noi poate schimba ceva. Prin imaginile surprinse, dorim să vă împărtășim și dumneavoastră din bucuria pe care noi, cei prezenți acolo, am simțit-o. Mulțumim doamnei primar pentru această inițiativă minunată și pentru darurile oferite celor mici, cadrelor didactice pentru organizare și, nu în ultimul rând, copiilor care au fost minunați!” , au precizat reprezentanții Bibliotecii Comunale Poiana Teiului.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315744212_1132358580805121_8334498456102600920_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315747502_1132358650805114_3314544600087899874_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315953020_1132358810805098_8117717264250058347_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/315983817_1132359247471721_807319170365842388_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/316012533_1132358597471786_4327712061853774083_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/316033134_1132358757471770_2156863826814284714_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/316290582_1132358684138444_1534568336461407875_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/316683745_1132358827471763_707920034816218024_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/316962724_1132358667471779_8172189319159939161_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/317092680_1132359177471728_6969405708949082679_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/317498699_1132358937471752_5048391524857561881_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/317688151_1132359057471740_6026323521746283988_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/317752635_1132358700805109_3808304506451976119_n-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz