Gospodărie din Vânători Neamț, cuprinsă de flăcări
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/gospodarie-1024x620-1.jpg)
Astăzi, 26 decembrie, la ora 04:19 pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă situată pe strada Ștefan cel Mare din comuna Vânători Neamț.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț.
La sosirea pompierilor incendiul se manifesta generalizat în interiorul și la acoperișul unei case cu posibilitatea propagării la anexele gospodărești și la o casă învecinată. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Din fericire în interiorul casei nu se aflau persoane.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost efectul termic al curentului electric.a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
Vezi mai multe știri pe Ziar Targu Neamt