În curând, Festivalului Fânului – Gârcina Fân Fest
Pe 5 august, comuna Gârcina găzduiește prima ediție a unui eveniment multicultural și sportiv: Festivalul Fânului – Gârcina Fân Fest. Evenimentul este organizat de Consiliul Local și Primăria Comunei Gârcina, în colaborare cu Satul Poveștilor, Teatrul Junior – Târgoviște, Ansamblul Folcloric Brâu Roșu și Asociația Culturală Star din Piatra-Neamț.
Sunt pregătite nenumărate surprize pentru participanți, iar organizatorii așteaptă un public numeros.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt