În urma imaginilor publicate de ziarpiatraneamt.ro, spitalul a început dezafectarea cortului distrus de vânt
În cursul zilei de ieri, 18 septembrie, a bătut puternic vântul în curtea spitalului din Piatra-Neamț și a distrus cortul din parcare. Dintre sutele de angajați ai unității, nu a fost nimeni liber, disponibil sau interesat să facă ceva, mai ales că acel cort, se pare, adăpostea diverse obiecte, bunuri etc.
Ziarpiatraneamt.ro a publicat imaginile de mai jos pe rețelele de socializare în speranța că, poate, se face azi ceva, nu mâine, pomâine sau… cândva.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-spital-1-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-spital-2-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-spital-3-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-spital-4-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-spital-5-1024x768-1.jpg)
Se pare că apariția imaginilor în spațiul public a funcționat și unitatea medicală a început să ia măsuri pentru dezafectarea cortului din mijlocul curții, dar și pentru protejarea bunurilor. Deci, se poate!
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-dezafectat-spital-2-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cort-dezafectat-spital-1-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt