Incendiu la o casă din Țibucani
La ora 18:30 pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă situată în comuna Țibucani.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț și SVSU Țibucani.
Incendiul s-a manifestat în interiorul podului cu posibilitatea propagării la întreaga locuință. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars 4 mp astereală din lemn din componența acoperișului.
Coșul de fum neprotejat termic față de materialele combustibile a fost cauza probabilă de producere a incendiului a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt