Incendiu pe Strada Fermelor, în această dimineață
În această dimineață, la ora 06:15 pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț pentru stingerea unui incendiu produs vegetația uscată pe strada Fermelor.
Un echipaj de pompierii a acționat cu o autospecială de stingere pentru localizarea și lichidarea incendiului. Au ars aproximativ 400 kg de deșeuri și vegetație uscată pe o suprafață de 500 mp. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost focul deschis în spații deschise.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt