Intervenția de la etajul patru: în spatele ușii, un suflet care părăsise deja această lume, fără nimeni alături (Piatra-Neamț)
La ora 18:22 pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei căi de acces a unui apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Uzinei din municipiul Piatra-Neamț, deoarece proprietarul acestuia nu a mai răspuns la ușă și nici la telefon de câteva zile.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
Pompierii cu ajutorul echipamentelor din dotarea autospecialei au acționat pentru deschiderea ușii apartamentului situat la etajul patru. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de 68 de ani ce nu prezenta semne vitale, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
Condoleanțe familiei!
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt