Intervenție de urgență a salvamontiștilor nemțeni pe Ceahlău: persoană accidentată (IMAGINI)
Salvamont Neamț a intervenit astăzi, 1 august, în urma unui apel de urgență la 112 în vederea acordării primului ajutor și transportului unei victime cu traumatism de membru inferior și plagă hemoragică
„Acidentul s-a petrecut în zona Piciorul lui Bucur (Masivul Ceahlău) unde se pare că victima a căzut în ravena unui torent.”, informează Salvamont România.
Victima a fost preluată de o autospecială SMURD.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-1-1024x576-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-2-1024x576-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-3-1024x576-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt