Intervenție grea a salvamontiștilor nemțeni: din cauza orei târzii și a condițiilor meteo nu s-a putut oferi suport aero (IMAGINI)
Salvamont Neamt a intervenit aseară în Masivul Ceahlău, zona Cascadei Duruitoarea în vederea acordării primului ajutor și evacuării unei victime care a suferit o fractură deschisă de membru inferior. Ora târzie și instabilitatea fronturilor atmosferice au făcut imposibilă extracția aero.
Acum câteva minute victima care a suferit un traumatism grav de membru inferior a fost predată la SJAN și este în drum spre spital. Din cauza orei târzii, a zonei accidentate și a instabilității atmosferice nu am primit suport aero și am fost nevoiti să facem ce știm mai bine, operațiune de salvare terestră, a transmis Salvamont Neamț azi-noapte, după finalizarea intervenției.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-1-1024x576-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-2-1024x576-3.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-3-1024x576-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-4-1024x576-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-5-1024x576-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-6-1024x576-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-7-1024x576-2.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-9-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvsmont-8-1024x576-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt