Juniorii CSM Ceahlăul au început meciurile amicale
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/juniori-1024x683-1.jpg)
Echipele de juniori ale CSM Ceahlăul sunt în plin program de pregătire a sezonului de primăvară-vară. Antrenamentele se desfășoară la Stadionul Municiopal ”Ceahlăul”, dar perioada aceasta prespune și desfășurarea de jocuri de verificare.
CSM Ceahlăul U17 a jucat, de exemplu, un meci amical sâmbătă, 3 februarie, în compania celor de la Viitorul Podoleni, echipă ce activează în Liga 4 Neamț. Scorul final al disputei a fost 1-0 pentru tinerii galben-negri, golul fiind marcat de Ștefan Andrei.
CSM Ceahlăul U17 are următorul meci amical în compania unei alte formații a clubului nostru, CSM Ceahlăul II, care evoluează în Liga 4 Neamț.
CSM Ceahlăul U19 a jucat de asemenea un meci amical de la reluarea pregătirilor. Jocul a avut loc la Piatra-Neamț contra celor de la CSM Vaslui. Scorul final a fost 2-3, iar pentru echipa noastră a înscris Moraru și s-a consemnat un autogol al adversarilor.
a transmis clubul sportiv
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt