Karatiștii Bassai-Dai – pe podium în Slovacia
În perioada 14-16 octombrie s-a desfășurat în Bratislava competiția de arte marțiale Slovakia Open, ce face parte din Turneul European de Karate WUKF 2022.
Clubul Sportiv Bassai-Dai Piatra Neamț a participat cu un lot de 4 sportivi, reușind să aducă acasă 4 medalii: – Denisa Topolicianu (Poiana Teiului) – locul 2 la kumite – Georgiana Furtună – locul 3 la kata și locul 3 la kumite – Davide Panțiru – locul 3 la kumite – Ștefan Petrea – participare
Antrenorul Mihai Popa: „Sunt mândru de rezultatele sportivilor mei. A fost o competiție grea, cu sportivi foarte buni din Slovacia, Polonia, România, Anglia, Scoția, Slovenia, Irlanda, iar noi am reușit să urcăm pe podium de 4 ori. Mulțumim pentru această deplasare părinților, domnului primar Petrică Ruscanu din com. Borca, domnului primar Bogdan Țifui din com. Fărcașa, domnului Constantin Radu Emil si nu numai! A fost o experiență foarte frumoasă!„
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/311987813_495929755787230_936926515219404831_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312027076_809196023563366_1820647903514529352_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312103311_621617522965274_2996760299079388670_n-819x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/312145445_1339423746703275_4605501149586501310_n-1024x669-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz